Spotkania filmowo-dyskusyjne to odpowiedź na rosnącą aktywność młodych ludzi jasno mówiących o swoich wartościach, oczekiwaniach ale i obawach w obliczu dramatycznie zmieniającego się świata. Zapraszamy na nie przede wszystkim młodzież (licealistów i studentów), ale i dorosłych, którzy chcą i powinni młodych ludzi słuchać. Specjalnie dla Was do Szczecina przyjadą psycholodzy, naukowcy, aktywiści i dziennikarze, pokażemy również dwa wyjątkowe filmy: niedawno wyświetlany w kinach „Jeszcze dzień życia” oraz pierwszy raz w Szczecinie film „Shard”

Zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli, wychowawców, studentów kierunków pedagogicznych oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pracujących lub zamierzających w przyszłości pracować z dziećmi oraz młodzieżą na konferencję odbywającą się w ramach czwartej edycji projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Spotkanie z Innym” dotyczącym praw człowieka i zależności globalnych, który realizowany będzie w szkole i w muzeum od października do listopada 2018 roku.

Z wielką radością informujemy, że rusza kolejna edycja projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Od pażdziernika do listopada 2018 zapraszamy uczniów i nauczycieli do skorzystania z naszych propozycji edukacyjnych:

Nazywam się Ola Antonowicz-Cyglicka, razem z Robertem – moim mężem, jesteśmy współzałożycielami Fundacji Artykuł 25. Chciałabym zaprosić Was do naszej nowej inicjatywy ZRZUTKA NA MATURĘ, która ma dla nas szczególne znaczenie. Jest związana z bardzo osobistą historią, która zaczęła się dokładnie 10 lat temu w Ghanie. 

Od października do listopada 2016 r. Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie i Fundacja Artykuł 25 zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w trzeciej edycji bezpłatnego projektu „Spotkanie z Innym” dotyczącego praw człowieka i problemów globalnych.

W 2015 r. zrealizowaliśmy projekt „Słońce dla rozwoju. Małe elektrownie słoneczne dla szkół średnich w północnej Tanzanii – w poszukiwaniu rozwiązań zapewniających trwałość projektów elektryfikacji obszarów wiejskich.”, który był częścią większego przedsięwzięcia naszych partnerów z Oikos East Africa.

Zakończyliśmy 2. edycję projektu „Spotkanie z Innym – kontynuacja cyklu działań edukacyjnych promujących szacunek i solidarność względem innych kultur, wpisującego się w Tydzień Edukacji Globalnej, skierowanego do dzieci i młodzieży w gminie Szczecin”.  W projekcie wzięło udział ponad 1600 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także osoby indywidualne, które uczestniczyły w projekcjach filmowych w ramach TEG.

Film Cicha prezentowany uczniom szczecińskich szkół podstawowych w Muzeum Narodowym w Szczecinie w ramach projektu „Spotkanie z Innym”, opowiada historię sześcioletniej Mariam, która wraz z mamą, w poszukiwaniu lepszego życia, wyjechała z Iranu do Szwecji. Cicha w reżyserii Emelie Wallgren i Iny Holmqvist to film poruszający ważne tematy dotyczące braku zrozumienia w relacjach międzyludzkich wynikających z różnic kulturowych, językowych i religijnych.

W tym roku w ramach projektu „Spotkanie z Innym” prezentujemy filmy pochodzące z jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie – Docs Against Gravity Film Festiwal – zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce.