Zapraszamy do udziału w nietypowym konkursie!

O szacunku dla innych kulturowo społeczeństw czy zrozumieniu problemów globalnych, albo solidaryzowaniu się z krajami walczącymi z ubóstwem rozmawiamy na zajęciach prowadzonych obecnie przez Fundację w szczecińskich liceach. Naszym celem jest jednak, aby te tematy pojawiały się nie tylko przy okazji jednorazowych zajęć w szkołach, lecz przy okazji każdego spotkania i każdej rozmowy:)

Jak wiadomo, święta są w Polsce czasem spotkań. Postanowiliśmy więc zainspirować wszystkich do rozmów w tym czasie o sprawach globalnych poprzez ogłoszenie konkursu na projekt kartki świątecznej promującej szacunek i solidarność wobec innych kultur oraz społeczeństw.

Kto może brać udział w konkursie: uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych

Ile projektów może zgłosić jedna osoba: maksymalnie 5

Do kiedy przyjmujemy projekty: UWAGA – przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 24 listopada!

W jakiej formie należy przesłać projekt/y: projekty zgłaszane do konkursu muszą być zapisane w formacie JPG lub TIFF,plik nie może ważyć więcej niż 5 MB, mogą to być projekty graficzne lub zdjęcia lub skany prac wykonanych ręcznie

Gdzie należy przesłać projekt/y: drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy – uprasza się o dokładne przeczytanie regulaminu przed przystąpieniem do konkursu 

NAJWAŻNIEJSZE! Skąd czerpać inspiracje do projektów? 

Naszą inspiracją jest twórczość R.Kapuścińskiego. Niezmiennie od lat powracamy do książek takich jak „Heban”, „Cesarz”, czy niezliczonej ilości reportaży, wykładów i krótszych tekstów. Nasze działania edukacyjne opieramy w tym roku o tekst wykładu R.Kapuścińskiego pt. „Spotkanie z Innym jako wyzwanie XXI wieku”. Przeczytajcie ten wykład i stwórzcie kartkę świąteczną, która nie umknie niczyjej uwadze!

Nagroda w konkursie: zestaw 10 książek R.Kapuścińskiego – początek biblioteki każdego porządnego podróżnika!

„Zwróćmy uwagę, że pojęcie Inny jest najczęściej określane z punktu widzenia białego, Europejczyka. Ale dziś idę przez wieś w górach Etiopii, biegnie za mną gromada dzieci pokazujących mnie palcem, rozbawionych i wołających: Ferenczi! Ferenczi! To znaczy właśnie – obcy, inny. Oto przykład dehierarchizacji świata i jego kultur. Że, co prawda, Inni są inni,ale dla tych Innych to Ja właśnie jestem Inny. W tym sensie wszyscy jedziemy na jednym wozie. Wszyscy mieszkańcy naszej planety jesteśmy Inni wobec Innych – Ja wobec Nich, Oni wobec Mnie.” (fragment wykładu R.Kapuścińskiego)

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs jest częścią projektu pt.: „Inny to zwierciadło, w którym się przeglądam – cykl działań edukacyjnych promujących szacunek i solidarność względem innych kultur oraz społeczeństw, skierowany do szczecińskiej młodzieży”, współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.

logo1 150x150 polska pomoc