Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Cywińskim, na którym porozmawiamy o tym jak stać się świadomym globalnych współzależności turystą, które odbędzie się 19 listopada 2018 (poniedziałek), o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 (wstęp wolny).

Teoretycznie, post-turystę od zwykłego turysty odróżnia świadomość globalnych współzależności, przyczyn i konsekwencji turystycznych zachowań oraz samoświadomość podlegania procesom psychologicznym, komercyjnym i ideologicznym. Tylko, co to wszystko oznacza w praktyce?

Zapraszamy uczniów w wieku 6-14 lat, na zajęcia zatytułowane „Drugie życie naszych rzeczy - czyli kreatywny upcykling” realizowane w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, które odbywają się w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Spotkania odbywają się w tym roku się pod hasłem „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata” w ramach 4. edycji projektu "Spotkanie z Innnym" promującego solidarność względem innych kultur. Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 i Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli, wychowawców, studentów kierunków pedagogicznych oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pracujących lub zamierzających w przyszłości pracować z dziećmi oraz młodzieżą na konferencję odbywającą się w ramach czwartej edycji projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Spotkanie z Innym” dotyczącym praw człowieka i zależności globalnych, który realizowany będzie w szkole i w muzeum od października do listopada 2018 roku.

Z wielką radością informujemy, że rusza kolejna edycja projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Od pażdziernika do listopada 2018 zapraszamy uczniów i nauczycieli do skorzystania z naszych propozycji edukacyjnych: