4. edycja projektu Spotkanie z Innym, została zakończona 30 listopada 2018, ale zajęcia na podstawie autorskiego scenariusza "Drugie życie naszych rzeczy - trash art" stworzonego w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej realizowane są nadal w Muzeum Narodowym w Szczecinie! Zapraszamy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych oraz przedszkoli (grupy 0) na godzinne zajęcia, które do końca grudnia 2018 roku odbywają się bezpłatnie w przestrzeni wystaw afrykańskich.

Nazywam się Ola Antonowicz-Cyglicka, razem z Robertem – moim mężem, jesteśmy współzałożycielami Fundacji Artykuł 25. Chciałabym zaprosić Was do naszej nowej inicjatywy ZRZUTKA NA MATURĘ, która ma dla nas szczególne znaczenie. Jest związana z bardzo osobistą historią, która zaczęła się dokładnie 10 lat temu w Ghanie. Dokładnie 10 lat temu, we wsi Vakpo leżącej nieopodal jeziora Volta, poznaliśmy 8-letniego Christophera, Emmanuela, ich młodszą siostrę Esenam oraz ich tatę. Od słowa do słowa dowiedzieliśmy się, że nie chodzą do szkoły. Wtedy, w 2008 roku nie myśleliśmy na zapas – my oraz nasza koleżanka Kasia, po prostu zapytaliśmy, czy możemy pomóc. Dzieciaki poszły do szkoły z największymi uśmiechami, jakie można sobie wyobrazić. I tak się zaczęło. Przez lata wypracowaliśmy z Robertem system przekazywania pieniędzy na opłaty i codzienny obiad w szkole (tzw. chop money) za pomocą przekazów pieniężnych.

Zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli, wychowawców, studentów kierunków pedagogicznych oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pracujących lub zamierzających w przyszłości pracować z dziećmi oraz młodzieżą na konferencję odbywającą się w ramach czwartej edycji projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Projekt realizowany jest przez Fundację Artykuł 25 we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w bezpłatnym projekcie „Spotkanie z Innym” dotyczącym praw człowieka i zależności globalnych, który realizowany będzie w szkole i w muzeum od października do listopada 2018 roku.

Z wielką radością informujemy, że rusza kolejna edycja projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Od pażdziernika do listopada 2018 zapraszamy uczniów i nauczycieli do skorzystania z naszych propozycji edukacyjnych: