Z wielką radością informujemy, że rusza kolejna edycja projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur. Od pażdziernika do listopada 2018 zapraszamy uczniów i nauczycieli do skorzystania z naszych propozycji edukacyjnych:

1. Bezpłatne zajęcia w szkole i w Muzeum Narodowym w Szczecinie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego

Zajęcia składają się z dwóch części: pierwsza prowadzona jest w szkole i trwa 1,5 h (2 godziny lekcyjne). Nauczyciel może wybrać jeden z dwóch proponowanych scenariuszy zajęć dla uczniów: „Spotkanie z Innym jako wyzwanie XXI wieku” w trakcie spotkania uczniowie poznają problemy globalne dotyczące praw człowieka korzystając z tekstu Ryszarda Kapuścińskiego, wygłoszonego z okazji otrzymania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2004 roku oraz „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata”, zajęcia poruszające temat zależności globalnych pomiędzy krajami Północy i Południa, który ułatwi młodzieży zrozumienie zjawisk ekonomicznych i geopolitycznych takich jak: przyczyny strukturalnego głodu, przyczyny konfliktów powodujących migracje, przyczyny braku solidarności mieszkańców krajów bogatszych i biedniejszych. Dopełnieniem zajęć będzie zaproszenie nauczycieli i uczniów do udziału w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Szczecinie trwającej 1,5h (2 godziny lekcyjne), na temat dawnej i współczesnej kultury krajów Afryki Zachodniej.

2.  „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!” – konferencja dla nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, inaugurująca Tydzień Edukacji Globalnej, listopad 2018.

Zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli, wychowawców, studentów oraz pracowników i wolontariuszy organizacji pracujących lub zamierzających w przyszłości pracować z dziećmi oraz młodzieżą na konferencję , która w tym roku poświęcona będzie tematowi Tygodnia Edukacji Globalnej: „Cele zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”. Wybór ten został podyktowany potrzebą zwrócenia uwagi na globalne wyzwania, które dotyczą każdego z nas i coraz częściej nurtują uczniów: rosnące nierówności społeczne i ekonomiczne, zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, migracje międzynarodowe.

3. Bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Szczegóły wkrótce

Zapisy na zajęcia i informacje

Dorota Obalek-Bylak
Tel. 797-400-438
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Projekt jest realizowany przez Fundację Artykuł 25 i Muzeum Narodowe w Szczecinie w ramach 4. edycji projektu „Spotkanie z Innym” promującego szacunek i solidarność względem innych kultur.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.